“HOREX Azərbaycan” – otel və restoranlar sektorunun peşəkarlarına istiqamətlənmiş, beynəlxalq səviyyəli peşəkar sərgidir. “HOREX” sərgisi iştirakçılara yeni məhsulların nümayiş etdirilməsi üçün sərfəli platforma təqdim etməklə yanaşı, onlara öz tərəfdaşları ilə işgüzar əlaqələri genişləndirmək, ən əsası isə, Azərbaycan və bütün Qafqaz regionunun qonaqpərvər bazarında texnologiyalar, məhsul və xidmətlərin istehlakçıları və istehsalçıları arasında yeni, səmərəli və qarşılıqlı fayda verən əlaqələrin qurulmasına imkan yaradır.
Etibarlı tərəfdaş – Azərbaycan
Dünya Bankı və Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının (IFC) məruzəsində 2008-ci ilin yekunlarına dair qeydlərdə Azərbaycan islahatların həyata keçirilməsi üzrə dünya lideri sayılır. Hamıya məlumdur ki, bu gün bütün dünyada iqtisadiyyat öz ağrılı-acılı günlərini yaşayır, sənaye istehsalı azalır. Azərbaycanda isə son beş ildə, daha doğrusu 2004 – 2008-ci illərdə müşahidə edilən iqtisadi inkişaf dünyanın heç bir ölkəsində olmayıb. Beş il ərzində iqtisadiyyat 2,6 dəfə, büdcə məsrəfləri isə 10 dəfədən də çox  artmışdır. BMT-nin dünyadakı iqtisadi şəraitə dair məruzəsinin proqnozlarına əsasən, 2009-cu ildə MDB məkanında ən dinamik iqtisadiyyata malik ölkə məhz Azərbaycan olmuşdur.
Sərgidə iştirakın üstünlükləri
Sərgi bütün Qafqaz regionunun turizm və qonaqpərvərlik mərkəzi olan Bakı şəhərində keçirilir və regionun otel və restoran biznesi sahəsində ən vacib tədbirlərindən biri sayılır.
“HOREX” sənayenin peşəkarlarına istirahət evləri, restoranlar, supermarketlər, fitnes klubları, kafe və barlar üçün ən yeni məhsullar, texnologiyalar və xidmətlərin istehsalçı və istehlakçıları üçün peşəkar sərgi rolunu oynayır. Bu, ən nüfuzlu istehsalçılar və sözügedən sənaye növünün nümayəndələri ilə əlaqə yaratmaq üçün səmərəli üsuldur.
Azərbaycanın sürətlə inkişaf edən “qonaqpərvərlik” bazarında “HOREX2010” sərgisi eksponentlərə yeni məhsulların nümayiş etdirilməsi üçün sərfəli platforma təqdim etməklə yanaşı, tərəfdaşlar ilə işgüzar əlaqələr qurmağa və mövcud müştərilər ilə əlaqələri möhkəmləndirməyə imkan yaradır.
Qonaqpərvərlik sənayesi
• “HOREX 2010” sərgisi Azərbaycanın qonaqpərvərlik bazarında yeni imkanlar açır və ölkə iqtisadiyyatının əhəmiyyətli inkişafının göstəricisi sayılır.
• Bu gün Azərbaycanda 15 min müəssisə və təşkilat mehmanxana və restoran biznesi ilə məşğul olur.
• Təkcə Bakı şəhərində hal-hazırda 5.000-ə yaxın ictimai iaşə obyektləri fəaliyyət göstərir, orta hesabla isə hər ay “A” və “B” kateqoriyalı yeni obyektlər istifadəyə verilir.
• Ölkədə yeni mehmanxanaların tikintisi və mövcud mehmanxanaların rekonstruksiyası geniş vüsət alıb. Belə ki, son 4 il ərzində ölkədə otaqlarının ümumi sayı 30.706 olan 370 müxtəlif kateqoriyalı mehmanxana inşa və bərpa edilib.
• 2009-cu ilin sonu üçün 35 yeni otelin istifadəyə verilməsi nəzərdə tutulur. Hal-hazırda, ölkədə 60 mehmanxana inşa edilir.
• Hər il Azərbaycanda yeni super-marketlər açılır və bununla da ticarət, vitrin və soyuducu avadanlıqların keyfiyyəti və dizaynına olan tələbat artır.
• 2008-ci ildən etibarən, Xəzər dənizinin sahilində istirahət kompleksləri və otellərin intensiv şəkildə inşası üzrə yeni layihələrə start verilmişdir. “Holton”, “Four Season”, “Marriott”, “Ibis and “Warwick” kimi dünya səviyyəli otel brendləri Bakıda öz otellərini istifadəyə verirlər.
Reklam kampaniyası
• 40.000 dəvətnamə biletinin təkcə Azərbaycan deyil, eləcə də Rusiya, Türkiyə, İran, Gürcüstan, Mərkəzi Asiya və digər ölkələrin iri və xırda müəssisələrini özündə əks etdirən peşəkar məlumat bazası üzrə birbaşa göndərilməsi;
• Televiziya və radioda sərginin açılışından iki həftə əvvəl reklam, Bakı şəhərinsə reklam lövhələri və banerlər, Azərbaycan, Gürcüstan, Rusiya, Mərkəzi Asiya, Türkiyə və İranın peşəkar və aparıcı kütləvi informasiya vasitələrində reklam və məqalələr;

The Caucasus Hospitality Fair is an international specialised exhibition aimed at professionals of hotel and restaurant industry. It is a networking opportunity par excellance, where industry professionals and suppliers can meet to discuss the future of their industry in the Caucasus Region.
AZERBAIJAN
……. A RELIABLE PARTNER
Discover Azerbaijan one of the most attractive countries in the world due to rapid economical growth and excellent opportunities.
It is well known that today the world is experiencing an economic crisis and industrial output is falling.  Azerbaijan gets an upper rank in the world for the rate of the economic development in over the past five years (2004-2008). During this period of time the economy has grown 2.6 times, and budget expenditure more than 10 times. According to a UN report - The Worlds Economic Situation and Prospects 2009, Azerbaijan will remain the country with most rapidly developing economy in CIS.
ADVANTAGES OF HOREX AZERBAIJAN
• HOREX offers hospitality professionals a comprehensive showcase of essential products, services and technologies to choose from. It is the ideal place to source the latest products and services for all aspects of the hotel, catering and leisure sector.
• HOREX gives exhibitors a platform for introducing and demonstrating new product, meeting and exploring business opportunities with new and existing clients in a booming hospitality market that stretches from Azerbaijan to all Caucasus Region.
• Based in Baku - the center of tourism and hospitality industry of the entire Caucasus - HOREX becomes the most important event for the hotel & restaurant sector in the region and beyond.
HOSPITALITY IINDUSTRY
• Horex 2010 is exploring a considerable growth in economy and splendid opportunities in hospitality market of Azerbaijan.
• Today, over 15 thousand enterprises are functioning in the hotel & restaurant business in Azerbaijan. There are about 5,000 public catering facilities in Baku only, with 3 new A and B class facilities and supermarkets opening every month.
• There have been 370 hotels of deferent categories for 30.706 rooms constructed and upgraded during the last 4 years. 35 new hotels will be opened by the end of 2009. At the moment 60 new hotels are under construction.
• Huge construction projects of the Resort Complexes stretching along the coast of the Caspian Sea have been launched since 2009. Famous hotel chains as Hilton, Four Season, Marriott, Ibis and Warwick coming to Baku city.
PROMOTION CAMPAIGN
• Direct distribution of 40,000 invitations under professional database, including all hotels, recreation and health centers, supermarkets, restaurants, clubs & bars, catering services of Republic of Azerbaijan, Russia, Turkey, Iran, Georgia and Central Asia
• A broad mass media coverage on TV and radio two weeks prior to the fair, banners, light boxes, etc., ads and articles in specialized and leading mass-media of Azerbaijan, Georgia, Russia, Central Asia, Turkey, Iran